GÖRÜKLE SANAYİCİ ve İŞ ADAMLARI DERNEĞİ

 
  GÖRSİAD-KOSGEB EL ELE... < geri  

GÖRSİAD'ın üye ve bölge firmalara düzenlediği KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) destek programları ve hizmetleri konulu seminer 27.12.2010 Pazartesi akşamı Otomotiv İhracatçılar Birliği Endüstri Meslek Lisesi toplantı salonunda gerçekleşti.

 Seminere Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, KOSGEB Bursa Merkez Müdürü Ahmet Akdağ ile çok sayıda bölge iş adamı ve sanayicisi katıldı.

Görsiad Başkanı İbrahim Doğangün’ün konuşmasının ardından Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey söz aldı. Konuşmasında GÖRSİAD’ın genel kurul toplantısından bu yana gösterdiği olumlu değişim ve büyümesine dikkat çekti. Bölge firmaların büyümeleri, birlik olup sorunları çözmeleri için elinden geleni yapacağını belirtti. Bu tür seminerlerin daha çok yapılması ve sanayicinin bilgilenmesi gerektiğini özellikle vurguladı.

KOSGEB Bursa Merkez Müdürü Ahmet Akdağ, KOSGEB işleyişiyle ilgili kısa bir bilgi verdikten sonra destek programlarını detaylı bir şekilde üye ve bölge firmalara aktardı. Sunum aralarında sürekli esprili anlar yaşanırken, sanayicilerin bu tarz destek programlarından mutlaka yararlanmaları gerektiğini belirtti. Programlara başvurma aşamalarının artık eskisi gibi uzun bir süreçten geçmediğini tek bir sayfalık formun doldurulmasından ibaret olduğunu belirterek, tüm kolaylıkları sunduklarının altını çizdi. Tüm firmalara yurt içi, yurt dışı, tanıtım desteği, nitelikli eleman desteği, danışmanlık desteği, eğitim desteği, belgelendirme desteği, tasarım desteği, KOBİ destek programı, girişimcilik destek programı gibi birçok programı detaylı bir şekilde üyelerle paylaştı. Bu çerçevede bulunan programlar KOSGEB aracılığı ile işletmelere, girişimcilere, KOBİ’lere yönelik projeleri olan meslek kuruluşlarına ve işletici kuruluşlara, KOSGEB icra komitesi tarafından kabul edilen 6 adet destek programı kapsamında geri ödemeli ve geri ödemesiz destekler sağlanacaktır. 

Seminerden çok memnun kalan katılımcılar, KOSGEB destekleri hakkında detaylı bilgiye sahip olduklarını ve girişimleri için artık KOSGEB’den destek alacaklarını “hemen yarın gidiyoruz” sözleriyle belirttiler.

Seminerin sonunda KOSGEB Merkez Müdürü Ahmet Akdağ, özellikle GÖRSİAD Başkanı İbrahim Doğangün’e firmalar için yurtdışı tanıtım gezilerine %50 oranında destek vereceklerini belirterek dernekten bu tarz projeler beklediklerini vurguladı.

Seminer GÖRSİAD Başkanı İbrahim Doğangün’ün katılımlarından dolayı Sn. Bozbey ve Sn. Akdağ küçük bir armağan takdim etmesiyle son buldu.

 
 < diğer etkinlikler
< GÖRSİAD Firmalardan Haberler
< GÖRSİAD Bölgeden Haberler
                                                                                
GÖRÜKLE SANAYİCİ ve İŞ ADAMLARI DERNEĞİ ANA SAYFA | ÜYELERİMİZ | HAKKIMIZDA | YAYINLARIMIZ | BASINDA BİZ | İLETİŞİM