GÖRÜKLE SANAYİCİ ve İŞ ADAMLARI DERNEĞİ

 
  GÖRSİAD - 1. YILINI COŞKUYLA KUTLADI < geri  

Görükle Sanayici ve İşadamları Derneği (GÖRSİAD); 3 Mayıs 2011 Salı akşamı Holiday Inn Otelde 1. Yıl Kuruluş Yemeğini düzenledi. Yemekte Sn. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa Vali Yrd. Ahmet Kurt, Eski Vali M. Zekai Gümüşdiş ve çok sayıda sanayici ve işadamı bir araya geldi.

Açılış konuşmasını yapan GÖRSİAD Başkanı İbrahim Doğangün, derneğin kuruluş sürecinden ve bölgenin öneminden bahsederek sözlerine şöyle devam etti:
 “ Belediyelerimiz başta olmak üzere tüm kurumlarımız, elbette üzerlerine düşen planlama ve yatırım görevlerini en iyi şekilde yapmağa çalışıyorlar. Ancak onlarında desteğe ve bir anlamda güdülenmeğe ihtiyaçları var. Hizmet ettikleri toplumun içinden çıkan bizim gibi sivil toplum kuruluşları bu anlamda layıkıyla görev ve işlevlerini yerine getirdiklerinde, pek çok alanda eksikleri giderecek, boşlukları  dolduracak çok önemli unsurlardır. Araştırmalar, yeni düşünceler, yeni projeler, sorunların dile getirilmesi, kamuoyu baskısı oluşturma, güç birliği, dayanışma dernek çatısı altında en iyi şekilde yapılabilir.
Henüz emekleme devresinde olan GÖRSİAD’ın kendisinden beklenen kimliği daha hızlı kazanabilmesi için üyelerinden sağladığı katılım desteğinin yanı sıra özellikle muhatabı olduğu kurum ve kuruluşların desteğine gereksinimi vardır.  İlk yılında gönüllülük ilkesinden hareketle bölgede yer alan, yaklaşık 10.000 kişiye istihdam sağlayan 74 sanayi kuruluşundan 43’ünü üyesi yaparak önemli bir başarıya imza atan derneğimiz, ilgili belediyelerimiz nezdinde başlattığı altyapı ve imar sorunları ile çalışmaların kısa sürede olumlu sonuçlar vermesini beklemektedir. Bölgenin kronikleşen, dolayısıyla acil çözüm gerektiren sorunlarının çözümünde sağlanacak olumlu gelişmeler çabalarımıza güç ve ivme kazandıracaktır.
Hızla gelişen, büyüyen Bursa’nın en hızlı gelişen bölgesindeyiz. Artan hız da değişimler yaşıyoruz. Her bir yıl sonunda, dönüp baktığımızda daha çok şeyin değiştiğini göreceğiz. Bu değişimlerin kendi kendini tüketen sahipsiz ve plansız olması yerine çağdaşlık yönünde olması ortak platformlarda ortak akıl ile bugünlerden belirlenebilir. Bu hususta daha fazla geç kalınmamalıdır.
Un-şeker örneği tüm malzemeler ve yapabilecek ustalar varken unsurları bir araya getirip çok daha lezzetli yemekler yapabiliriz. Siyasetin üzerinde, birlik ve dayanışma içerisinde toplumumuza, geleceğimize, çocuklarımıza güzel, yaşanılabilir bir ortam hazırlamak hepimizin görevidir. Bunun için başımızı kaldırıp, katılmak ve elimizden gelen katkıyı koymağa çalışmak gerekir.  “

Açılış konuşmasının ardından Genel Sekreter Vekili Gamze Ergün GÖRSİAD 1. Yıl Faaliyet Sunumunu sanayicilere aktardı.

GÖRSİAD Başkanı İbrahim Doğangün üye firmalara üyelik belgelerini ve GÖRSİAD rozetlerini takdim etti.

Nilüfer Belediye Başkanı Sn. Mustafa Bozbey günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Konuşmasında GÖRSİAD bölgesinin sorunlarının farkında olduklarını, üzerinde çalıştıklarını ve en kısa zamanda çözüleceğini belirten başkan ayrıca GORSİAD için hem bölge insanının hem de bölge firmalarının ihtiyacına yönelik sosyal tesislerin yapabileceği derneğe yer tahsisinin yakın zamanda gerçekleşeceği müjdesini de vererek konuşmasını tamamlayan başkan yol konusunda soru üzerine GÖRSİAD 1. Bölgede sıcak asfaltlamanın 2 ay içerisinde başlayacağı sözünü de verdi .

Vali Yardımcısı Ahmet Kurt konuşmasında, GÖRSİAD’ın ileriye dönük vizyonunun daha da büyüyeceğini ve önünün çok açık olduğunu belirtti.

PLAKET TAKDİMİ
1 Yıl boyunca GÖRSİAD’a emeği geçen isimlere plaket takdim edildi. Derneğin kuruluşuna ön ayak olan Sn. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e plaketi GÖRSİAD Başkanı İbrahim Doğangün takdim etti. Derneğin kuruluşunda engin bilgilerini ve deneyimlerini paylaşan Eski Vali Zekai Gümüşdiş’e plaketini GÖRSİAD başkan Yardımcısı Refik Öztüfekçi takdim etti. Derneğin 1. Genel kurulunda ve diğer faaliyetlerinde yardımlarını esirgemeyen Otomotiv Endüstrisi İhracatçılar Birliği Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Uğur Nikbay’a plaketini GÖRSİAD Genel Sekreteri Osman Aşlav takdim etti.

1. YIL KUTLAMA PASTASINDA BİRLİK
1. yıl kutlama pastası GÖRSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, Sn. Bozbey, Sn. Eski Vali Zekai Gümüşdiş ve Sn. Vali Yrd. Ahmet Kurt ile birlikte coşkuyla kesildi.

MÜZİK DOLU ANLAR
Pastanın ardından yerini eğlenceye bırakan gecede, Sn.Mustafa Bozbey coşkulu sesiyle birbirinden güzel parçalar seslendirerek sanaycileri büyüledi.
Sn. Vali Yardımcısı Ahmet Kurt ve GÖRSİAD Başkan Yrd. Refik Öztüfekçi birbirinden güzel şarkılar söyleyerek Sn. Bozbey’e eşlik etti.< diğer etkinlikler
< GÖRSİAD Firmalardan Haberler
< GÖRSİAD Bölgeden Haberler
                                                                                
GÖRÜKLE SANAYİCİ ve İŞ ADAMLARI DERNEĞİ ANA SAYFA | ÜYELERİMİZ | HAKKIMIZDA | YAYINLARIMIZ | BASINDA BİZ | İLETİŞİM