GÖRÜKLE SANAYİCİ ve İŞ ADAMLARI DERNEĞİ

 
  BOZBEY, GÖRSİAD ÜYELERİ İLE BULUŞTU! < geri  

Nilüfer Belediye Başkanı Sn. Mustafa Bozbey 21 Temmuz Perşembe günü Görükle Kadın Dayanışma ve Kalkındırma Derneği bahçesinde gerçekleşen kahvaltılı toplantıda GÖRSİAD (Görükle Sanayici ve İş Adamları Derneği) üyeleriyle buluştu.

Görükle Kadın Dayanışma ve Kalkındırma Derneği bahçesinde gerçekleşen kahvaltılı toplantıda Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Başkan Yardımcıları, Tuer Planlama Nilüfer Taşan, Kayapa Sanayici ve İş adamlar Derneği yönetimi ve GÖRSİAD üyeleri bir araya geldi. Bozbey, GÖRSİAD sanayicileriyle buluşarak, sorunlarını dinledi.

Mustafa Bozbey’in açılış konuşmasında; GÖRSİAD’ın düzenlediği kahvaltıda bulunmaktan çok mutlu olduğunu ve bölgesinin sorunlarının farkında olduklarını, en kısa zamanda çözüme kavuşturacaklarını dile getirdi.

GÖRSİAD Başkanı İbrahim Doğangün bölgenin sorunlarını tek tek dile getirerek; bu sorunlarla ilgili çalışmalarını anlattı. GÖRSİAD’ın  2. ve 3. bölgesi olarak adlandırdıkları Gökçeköy – İrfaniye  ve Başköy  bölgelerinde yer alan işletmelerin bölgenin çağdaş yönde gereksinimleri  karşılamakta yetersiz kalan alt ve üst ölçekli mevcut planlardan dolayı yaşadıkları imar sorunuyla ilgili konunun çözüm noktasında tarafları olan Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Nilüfer Belediyesine sunulmak üzere konsept bir plan için çalışma başlattıklarını, bu sayede her iki kurumunda katkı  ve olurlarını almak suretiyle, GÖRSİAD çatısı altında daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde çözüme ulaşmayı umduklarını belirtti. Bu doğrultuda derneğin danışmanlığını yapan planlamacı Sn. Nilüfer Taşan’ın hazırladığı taslak bir çalışmayı anlatmak üzere Sn. Bozbey’i ziyareti kararlaştırıldı.

Yeni çıkan ISLAH OSB yasası ile OSB olma konusunu da GÖRSİAD, olarak gündeme aldıklarını belirten Doğangün, Görükle merkez bölgede yer alan Matay ve çevresinde oluşan, GÖRSİAD’ın  1. Bölge olarak adlandırdıkları bölgenin bu yasaya uygun koşullar içerdiğini, OSB olmanın koşulları, kazanımları konusunda bir araştırma başlattıklarını; yakın zamanda tüm bölge firmalarını davet ederek, bu konuda sunum yapacaklarını belirtti. Söz alan Bozbey ise, bu konuda belediye olarak tutumlarının olumlu ve yapıcı yönde olduğunu, konuya her zaman geniş açıdan bakmaya çalıştıklarını belirtti.

Altyapı konusunda GÖRSİAD 1. Bölgeden çalışma başlattıklarını belirten Doğangün, bu konuda BUSKİ ve Nilüfer Belediyesi nezdinde yetkilileri bir araya getirerek, mevcut arazi yapısından kaynaklanan sorunlar için müşterek çözüm üretildiğini, BUSKİ’nin Nilüfer Belediyesinden asfaltlanacak yaklaşık 4 km. uzunluğundaki sanayi içi yolları bildiren yazıyı almaları akabinde, BUSKİ’nin (GÖRSİAD’IN talebi ile 2011 programına alınmış olan) bu yollarda kanalizasyon ve yağmur suyu çalışmaları önümüzdeki günlerde başlatacağı bilgisini verdi. Bozbey ise, danışmanı Orhan Aydın beyin yaklaşık 800.000 TL olarak mali boyutunu belirttiği 4 km. lik yolun kış gelmeden sıcak asfalt yapılmış olacağı sözünü verdi.  Bozbey ayrıca daha önce sözünü verdikleri dernek binası ve yan tesisleri için arazi tahsisinin komisyondan geçtiğini, kısa zamanda işlemin tamamlanmış olacağı müjdesini verdi.

GÖRSİAD Başkanı İbrahim Doğangün konuşmasına GÖRSİAD projelerini sıralayarak devam etti. Dernek Binasının yapılması, ucuz elektrik alımı, İngilizce kursu, Futbol turnuvası, Opet ucuz akaryakıt anlaşması ve Çanakkale gezisi vb.
Toplantı Görükle Kadın Dayanışma Derneği üyelerinin yöresel olarak hazırladıkları birbirinden lezzetli yiyecekler eşliğinde hoş bir sohbet havasında son buldu.< diğer etkinlikler
< GÖRSİAD Firmalardan Haberler
< GÖRSİAD Bölgeden Haberler
                                                                                
GÖRÜKLE SANAYİCİ ve İŞ ADAMLARI DERNEĞİ ANA SAYFA | ÜYELERİMİZ | HAKKIMIZDA | YAYINLARIMIZ | BASINDA BİZ | İLETİŞİM